Zaťať zuby a voliť budúcnosť

Autor: Ladislav Židek | 17.1.2012 o 16:20 | (upravené 17.1.2012 o 16:30) Karma článku: 8,08 | Prečítané:  1348x

Z minulosti poznáme veľmi veľa prípadov lákavej voľby. Diabol pokúšal Ježiša na hore a ponúkal mu všetko čo si zmyslí - do očí mu Ježiš povedal, že on sa veru nikomu klaňať nebude a neexistuje mamona, ktorá by ho získala. Potom nám Hitler a na Slovensku klerikáli núkali blažený svet pod ich vedením a vyčistili zem od židov a cigánov. A napriek tomu blahobyt neprišiel - trval len dovtedy, dokiaľ premrhali židovské ukradnuté majetky. Potom prišiel komunizmus a zasa ukradol čo sa dalo a znova ponúkal blahobyt - nestalo sa, systém sa znova zrútil.

A teraz znova prichádzajú podobní a núkajú istoty, blahobyt a bohatstvo bez práce - len ich prosím Vás pekne voľte.

Napriek tomu, že som presvedčený a napísal som to aj tu dávnejšie v blogu, že cirkev dotlačí KDH do chomúta Fica a nevesta sa hrdo natriasa, lebo to bude svadba! Celá dedina sa pôjde pozerať. Svadba nerovných sa však málokedy vydarí a ak Figeľ sníva o tom, že skrotí roztopašného ženícha, je na veľkom omyle. To sa ešte nikomu nepodarilo a zostane z nevesty nič iné iba: týraná žena. A týrané ženy to vôbec nemajú jednoduché: síce majú peniaze, bohatstvo, bály a iné rozkoše o ktorých 90 % žien len sníva a želajú si takého ženícha, týrana žena celý život trpí a trpí a trpí a veľmi dobre vie, že spravodlivosť, spolieha sa, bude možno aspoň po smrti.

Lákavý život a lákavé ponuky však prichádzajú z tohto sobáša všetkým v dedine. Všetci sa budete mať dobre, keď ju dostanem. Všetkým sa vám ujde, sľubuje ženích, ale nesľubuje blahobyt z práce rúk, ale z ukradnutých peňazí. Tvrdí síce, že peniaze na blahobyt zoberie miestnemu inému zbohatlíkovi a rozdá ich všetkým, ale všetci vedia že títo dvaja sú kamaráti a zďaleka sa nemienia medzi sebou pravotiť.

Alteranatíva: Nie dvaja bohatí v obci z ktorých jeden tvrdí že zoberie všetko tomu druhému a rozdá chudobe, ale silná masa ľudí, ktorí nebudú dostávať odrobinky bez roboty, ale robotu pre všetkých a možnosť zarobiť si. A v tom je ten rozdiel a ponuka medzi tým čo nám tu núka Fico a medzi ostatnými.

Ostatní reálni konkurenti nemajú inú šancu, len pozbierať sa Jano, Fero, Jožo, Ďuro, Mišo, Adam,Peter ale i Juro a k tomu pribrať Evu, Vierku, Gitku, Grétu, Jolanu, Noru i Eriku a poďme, vytvorne silné spoločenstvo. Budú sa síce medzi sebou dohadovať, kým nájdu niečo spoločné, ale ich jediný záujem a cieľ bude prosperita všetkých z práce rúk i umu.

A toto druhé je ponuka pravice a ak bude mať Lipšic pravdu môžu sa pridať aj iní čestní ľudia a zabrať. Áno, treba zaťať zuby a voliť tých čo nám ponúkajú robotu a nie toho čo nám ponúka istotu. A budem rád keď aj našušorená nevesta znova povie klerikálom nie a pekne krásne sa chytí žezla a bude viesť túto krajinu vpred. Áno bude nevyhnutné vyslúžilých politikov mimo exekutívy.

Toto je jediná cesta vpred, tá druhá cesta je cesta do pekla...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?