Zima až praští v kostiach

Autor: Ladislav Židek | 7.2.2012 o 19:17 | Karma článku: 3,91 | Prečítané:  652x

Niektorí hovoria že si ju objednali tí mocní tohto sveta, ktorí sa boja Gorily. Dnes nám oznámili že tieto kruté zimy nie že končia, ale potrvajú minimálne do 20. februára. Môže za to tlaková výš prichádzajúca zo sibírskych planín. Za touto zimou môžeme vidieť spyknutie ruských plynových oligarchov, ale aj dôsledok kilimatických zmien.

Aký je pohľad obyčajného človeka?

Naša Zem je jedna povedzme "hospodárska jednotka" a tieto zimy sú dôsledkom klimatických zmien. Pán Kravčík to rozširuje o dôsledok zlého hospodárenia vodou v krajine. Podľa môjho názoru to je oboje pravda a všetko to vzájomne so sebou súvisí. Naša Zem sa zvíja v bolestiach a všetko toto už predpovedala aj Sibyla. Nič teda nové, len prichádza to čo sme zasiali, to ako sme sa k našej milovanej zemi chovali a ako sa chováme. nič nenasvedčuje tomu, že svoje chovanie mienime meniť.

S týmto veľmi úzko súvisí prirodzeme aj terajšia povedzme to "hospodárska kríza". Ani tá nie je dôsledok ničoho iného len totálneho morálneho zlyhania tvoru hrdo volaného Homo sapiens sapiens, ktorý uprednostňuje stále šialenejšie a šialenejšie svoje krátkodobé záľuby. zem sa musela vzbúriť.

Sú mi na zasmiatie články, v ktorých nás politici i ekonómovia presviedčajú o tom že plynu je a bude dostatok, ba ešte dokonca je nutné aby zlacnel ešte do volieb a prirodzeni si to chce pripísať ľavica i pravica. Sú mi na zasmiatie, lebo zrejme z fyziky, chémie, mineralógie, ... a hlavne ekonomiky udržateľnosti života na našej milovanej Zemi neabsolvovali ani jeden semester, ale študovali kde aké nezmysly o tom ako balamútiť ľudí. Zabudli ich učitelia, že najdôležitejšie pre budúcnosť, aby sme mohli vôbec žiť, je zaradiť ak nie spiatočku tak aspoň obmedziť svoju rýchlosť na efektívnu 90-tku, lebo inak v zime zamrzneme, v lete sa upečieme, na slnku dostaneme melanóm a po mraze nám odrežú keď nie celé nohy, tak aspoň prsty.

Bola veľmi, veľmi teplá jeseň, všetci ktorí predávajú teplo museli zaznamenať zníženie dodávok minimálne o 10 %, potešili sa odberatelia a nečakali, že teraz si pekne príroda vyberie svoje. Zem je jedna povedzme "hospodárska jednotka". Ak je niekde preplytvané, musí inde chýbať. V republike, firme i v domácnosti. Aj my sme mali v decembri plné sklady a museli sme si zobrať prekrývacie úvery, aby bolo z čoho vrátiť preplatky a aby sme nemuseli vypredávať palivo za dumpingové ceny. A dobre sme urobili, dobre sme predvídali...

Čo chcem tým povedať: zmiernime v svojich nárokoch, žiadne istoty nie sú, a ani nebudú, treba poctivo makať a nekradnúť na všetkých postoch !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?